RYSA

Strzała TRZY ŚWIATY

RODOWÓD
ur. 09.03.2011
wzrost: 47cm

Choroby genetyczne:
stawy biodrowe- HDA
CEA- wolna (po rodzicach)

Ryska jest przez wszystkich lubiana. Ma w sobie to coś co wywołuje sympatię.

W domu oaza spokoju. Dużo odpoczywa, leżąc (zawsze z założonymi na siebie łapami) obserwuje czym zajmują się domownicy. Uwielbia przytulanie, zawsze chętna na pieszczoty. Jest bardzo delikatna, każdą kłótnie w domu bierze „do siebie”, podczas szkolenia nie toleruje metod negatywnych.

W pracy zrównoważona, aktywna, szybka, wesoła. Jest zawsze chętna do zabawy, szybko się uczy i radośnie wykonuje polecenia. Aktywnie uprawia agility, frisbee, zdała egzaminy PT.

Jej największe sportowe osiągnięcia to: Dużo z nami podróżuje. W samochodzie chętnie ogląda zmieniające się krajobrazy. Zdobyła Rysy, spłynęła Drawą, zabieramy ja na narty, chętnie pływa. Jest bezproblemowa.

Ma jedną ukochaną właścicielkę, skoczy za nią w ogień.

Świetnie prezentuje się na wystawach. Na wszystkich otrzymała ocenę doskonałą. Jest suką hodowlaną zarejestrowaną w Oddziale Nowy Targ Polskiego Związku Kynologicznego

Rysa dała już w miocie B cztery szczenięta. Dwa z nich odnoszą sukcesy sportowe. Basta i Ola zdobyły w 2015r Vice Mistrzostwo Polski Obedience w klasie 1, Buddy z Beatą uzyskują bardzo dobre rezultaty w treibbal.

FILMY:
zawody agility... tutaj...
zawody agility... tutaj...
trening agility... tutaj...

ODA

U’Sheikra NEVER NEVER LAND

RODOWÓD
ur. 19.12.2012
wzrost: 48cm

Choroby genetyczne:
stawy biodrowe- HDA
CEA, TNS, CL wolna (po rodzicach)

Oda to pies stworzony do pracy. Ma ogromna chęć do współdziałania z człowiekiem i wielką pasję. Jest bardzo pobudliwa tym samym niebanalna w prowadzeniu. Napotkanym ludziom niestrudzenie oferuje zabawę. Jest bardzo skupiona na wykonywanych zadaniach, potrafi pracować w bardzo stresujących warunkach. Kocha ludzi, cieszy się na widok każdej znanej i nieznanej osoby.

Jako szczenię była hiperaktywna- bardzo trudna do ułożenia. Jest córką Raidera (Rising Sun Dark Raider) psa urodzonego w Stanach Zjednoczonych, startującego w agility, ojca wielu utalentowanych psów sportowych.

Ma bardzo dobrą budowę, jest szybka, zwinna, gibka i skoczna. Mogłaby odnosić sukcesy sportowe ma jednak jeden problem- Przewodnika.

W domu spokojna (ale tylko wtedy kiedy niewiele się dzieje), codzienna porcja ruchu jest jednak niezbędna. Bez niej goni własny ogon, zabawami zamęcza Rysę i domowników, ma problem z wyciszeniem. Pracę stawia ponad pieszczoty.

Podczas szkoleń niebywale bystra, szybka, kreatywna, zacięta, nie zrażają ją żadne błędy przewodnika. Posiada wielki potencjał sportowy. Już w wieku 8 miesięcy z powodzeniem brała udział w pokazach agility. Praca jest dla niej najważniejsza, kocha ją, dla niej żyje. Za piłkę, frisbee, zadanie do wykonania odda wszystko.

Wiele z nami podróżuje. Spłynęła Drawą, plażowała nad Bałtykiem, zwiedzała Kaszuby, zdobyła kilka tatrzańskich szczytów i przełęczy. W samochodzie spokojna jak nigdzie, traktuje go jak kołyskę, zawsze śpi. Podczas wycieczek nawiązuje wiele znajomości. Uwielbia wszystkich ludzi i niezrażona odmowami uparcie zachęca ich do rzucania znalezionego patyka. Kiedy ulegną zabawa nigdy się nie kończy.

Jest mocna psychicznie i pewna siebie. Niezależna, zostawia nas gdy ktoś ma jej coś do zaoferowania. Niewiele… wystarczy wspomniany wyżej patyk.

Ma krótką sierść i nietypową białą łatę (nazywaną kropką) na szyi za uszami. Posiada rodowód FCI. Jest suką hodowlaną zarejestrowaną w Oddziale Nowy Targ Polskiego Związku Kynologicznego

FILMY:
zawody agility... tutaj...
zawody agility... tutaj...
trening agility... tutaj...
trening agility... tutaj...
Szkolenie psów
Szkoła dla właścicieli

Polecane strony

PartnerzyDarmowy licznik odwiedzin

Hodowla Border Collie
WENA ISTNIENIA

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013


Webdesign: Barbara Czuba

Barbara Czuba
tel: +48 660 387 523
e-mail: basiaczuba@wp.pl